Przejdź do treści

TLDR, czyli w skrócie:

Podczas szkolenia uczymy się wielu praktycznych aspektów pracy obozowej, jak używanie narzędzi, pierwszej pomocy lub rozpalania ogniska. Ale przede wszystkim chcemy, aby każdy uczestnik zrozumiał swoją tożsamość w Chrystusie.

Dla kogo?

Zapraszamy na szkolenie wszystkie osoby od lat 15, które chcą rozpocząć pracę z dziećmi lub chcą poznać nowe podejście do pracy obozowej. 

Gdzie i kiedy?

Miejscem szkolenia jest Bełk {niedaleko Żor}. Szkolenie rozpocznie się w sobotę 13 lipca o godzinie 12:00 i zakończy się w piątek 18 lipca o godzinie 12:00.

Koszty i zgłoszenie:

Zgłoszenia prosimy dokonać do 22 czerwca 2024r. przez poniższy formularz. Koszt szkolenia to 450 zł za osobę.

Opłatę za szkolenie można zapłacić przelewem na konto YoungStars Polska z numerem 81 1750 0012 0000 0000 4104 1188 {w tytule: na działalność statutową – szkolenie BT 2024}.

Organizator:

Organizatorem jest stowarzyszenie YoungStars Polska {www.young-stars.pl}. Kierownikiem szkolenia jest Markus Karzelek {tel. 694 785 891}.

Treść szkolenia:

Szkolenie Podstawy Pracy Obozowej uczy podstaw oraz pokazuje istotę służby wśród dzieci na podstawie nauczania przez doświadczenie i jest pierwszym szkoleniem na drodze do Dyplomu YoungStars.

Uczestnicy będą zachęceni do pracy z dziećmi na podstawie nauczania przez doświadczenie i zrozumieją założenia takiej służby. Poza tym rozwiną swoją życiową perspektywę na bazie swojej tożsamości w Chrystusie. Będą zmotywowani by rozwijać się osobiście jako naśladowcy Chrystusa, jako liderzy w służbie wśród dzieci czy ogólnie w zborze.

Dodatkowo uczestnicy poznają lub pogłębią znajomość księgi Daniela oraz wyzwań, przed którymi stali młodzi Izraelicie na wygnaniu. A studiując tą starą księgę odkryjemy również odpowiedzi na wyzwania naszych czasów.

Cel szkolenia:

Uczestnik rozumie swoją tożsamość w Chrystusie.
Uczestnik rozumie ważne zasady służby z dziećmi na podstawie nauczania przez doświadczenie.
Uczestnik zna podstawy i zapoznał się z technikami outdoorowymi.
Uczestnik jest zainspirowany do twórczego życia i odkrywania swoich talentów.
Uczestnik zapoznał się ze sportem w różnych formach i potrafi poprowadzić kilka prostych gier.

Co warto wziąć na szkolenie?

Skoro ruszamy w przygodę z prorokiem Danielem, musimy być odpowiednio przygotowani. Dlatego oprócz wygodnego ubrania na każdą pogodę zabierz ze sobą:

wypełnioną {i ewentualnie podpisaną przez rodziców} kartę uczestnika

duży plecak na wycieczki w teren {50 – 60 litrów pojemności}

ciepły śpiwór {nawet latem temperatura potrafi spadać do 5°C}

karimatę {najlepiej pompowaną}

menażkę i niezbędnik lub sztućce, talerz, miska i kubek {spakowane razem w bawełnianym woreczku}

wygodne, nieprzemakalne buty do chodzenia po lesie {w każdą pogodę}

dobra kurtka przeciwdeszczowa

coś na słońce {kremy, czapka} i coś przeciwko owadom {np. komarom i kleszczom}

latarka {najlepiej czołówka}

nóż lub scyzoryk

Biblię i coś do pisania {najlepiej nie tylko elektronicznie}

mydło, szampon, pastę i szczoteczkę do zębów, ręczniki itd.

klapki {przydadzą się pod prysznicem}

ewentualnie strój do kąpieli i zabaw w wodzie

cokolwiek ci się przyda w lesie {tylko pamiętaj, że musisz to potem samemu nosić}

wspomnieliśmy już o ubraniu na każdą pogodę?

YoungStars?

Służba YoungStars istnieje w wielu krajach Europy. W ramach tej służby prowadzimy spotkania dla dzieci w trakcie roku szkolnego oraz obozy, na których dzieci uczą się o Bogu w sposób bardzo praktyczny.

Zdajemy sobie bowiem sprawę, że czysto teoretyczne nauczanie {tak jak to się dzieje często w naszych szkołach} nie uwzględnia potrzeb dzieci.

Co więcej, patrząc na Boże Słowo czytamy, że Bóg nie zachęca do czysto-teoretycznego nauczania dzieci, ale mocno popiera nauczanie przez doświadczanie, tak jak to jest np. zawarte w 5. Mojżeszowej 6,7: „Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc drogą, kładąc się i wstając.” W taki też sposób Bóg uczył Abrahama wiary, Jonasza łaski a Nebukadnesara pokory.

Dlatego przygotowaliśmy szkolenie Podstawy Pracy Obozowej dla wszystkich, którzy chcą poznać pracę z dziećmi na podstawie nauczania przez doświadczenia. Zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno tych z doświadczeniem {np. w szkółce niedzielnej} jak i bez doświadczenia ale z chęcią zaangażowania się w służbę z dziećmi na obozach i nie tylko.

Dla wszystkich chętnych istnieje możliwość zastosowania i pogłębienia nowo zdobytej wiedzy na Rekolekcjach Przetrwania w dniach od 20 do 28 lipca.

Do zobaczenia w Bełku!

Rejestracja

Jeśli jesteś zdecydowany, aby wziąć udział, zarejestruj się proszę na naszym formularzu.

Siedziba stowarzyszenia

YoungStars Polska
ul. Swojczycka 105
51-502 Wrocław

KRS 770376

YoungStars Polska:

Polecamy: